FAZA 2 – faza równomiernego rytmu utraty wagi

FAZA 3 - faza utrwalenia – by uchronić się przed efektem Jo-Jo

 

FAZA 4 – faza ostatecznej stabilizacji – jesz "prawie" co chcesz

Osoby, którym dieta proteinowa pozwoliła osiągnąć wymarzoną sylwetkę, powinny raz w tygodniu, najlepiej tego samego dnia, powracać do diety z fazy ataku. Etap czwarty, ostatni – faza ostatecznej stabilizacji – jest jakby, zaleceniem na całe życie. Warto trzymać wyrobione nowe nawyki żywieniowe i jeść tylko produkty zdrowe i w umiarkowanych ilościach. Nie warto psuć efektów wielomiesięcznej pracy ponownym spożywaniem Fast – foodów, słodyczy lub słodkich napojów gazowanych. Przez sześć dni w tygodniu możemy jeść to, na co mamy ochotę, a jeden dzień ma stanowić dieta proteinowa Dukana. Na tym etapie odchudzania można dodatkowo pić codziennie proteinowy koktajl, którego przepis znajduje się poniżej:

Na etapie ostatecznej stabilizacji, należy spożywać duże ilości nabiału, w postaci jajek, chudych jogurtów z otrębami pszennymi czy twarogu. Należy unikać słodyczy, również jako dodatek do kawy czy herbaty (nie powinno się ich słodzić). Podobnie, jak w poprzednich fazach diety proteinowej, można spożywać dowolne zioła i minimum 1,5 litra wody dziennie. Dotrwanie do tego etapu pozwoli nam do końca życia cieszyć się upragnioną wagą i przede wszystkim, uniknąć efektu jo-jo.

Dla wielu osób dieta proteinowa dra Dukana jest nie tylko sposobem na zrzucenie nadmiernych kilogramów, ale też sposobem na pozbycie się cellulitu i rozstępów.